Zarząd Powiatowy PSL w Grodzisku Mazowieckim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PSL

Jak wstąpić do PSL

Zgodnie ze statutem Polskiego Stronnictwa Ludowego członkiem PSL może być każdy pełnoletni obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, o ile zostanie przyjęty do koła PSL zgodnie z przepisami statutu Stronnictwa.

więcej >

PSL TV

Zarząd Powiatowy PSL w Grodzisku Mazowieckim

PSL zebrało 60 tys. podpisów na Mazowszu

Komitet Wyborczy PSL złożył we wtorek listy poparcia dla swoich kandydatów z Warszawy i Mazowsza w wyborach do PE. Rzecznik partii Krzysztof Kosiński, który startuje z ostatniego miejsca mazowieckiej listy, poinformował, że ludowcy zebrali 60 tys. podpisów pod listami.

Kosiński powiedział dziennikarzom w siedzibie Okręgowej Komisji Wyborczej, że w wyborach do PE w 2004 roku PSL zdobyło na Mazowszu 45 tys. głosów, a w 2009 – blisko 80 tys. – Teraz liczymy na osiągnięcie 100-tysięcznego poparcia – dodał.

Kosiński podkreślił, że ludowcy idą do tych wyborów z przesłaniem, że to PSL „najbardziej skutecznie reprezentuje interes narodowy.” – Nie Ukraina, nie europejska armia, nie zbrojenia, ale polscy rolnicy i polska rodzina – zaznaczył.

Politycy PSL zapowiadali wcześniej, że elementem ich taktyki w kampanii do PE będzie prezentowanie innego niż PO i PiS stanowiska w kwestii Ukrainy – bardziej zdystansowanego, akcentującego przede wszystkim obronę polskich interesów.

Na Mazowszu listę PSL otworzy europoseł, szef Rady Naczelnej Jarosław Kalinowski. Na kolejnych miejscach znaleźli się m.in.: Janina Orzełowska – członkini zarządu województwa mazowieckiego i marszałek tego województwa Adam Struzik.

Na liście warszawskiej „jedynkę” ma burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. Za nim są m.in. zastępca kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Bożena Żelazowska i członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 25 maja. Polacy będą wybierać 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych. W całej UE wybory odbędą się w dniach 22-25 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 751 europosłów.

Źródło: PAP

Działania podejmowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat działań podejmowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń

 

Strona 9 z 82