Zarząd Powiatowy PSL w Grodzisku Mazowieckim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PSL

Jak wstąpić do PSL

Zgodnie ze statutem Polskiego Stronnictwa Ludowego członkiem PSL może być każdy pełnoletni obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, o ile zostanie przyjęty do koła PSL zgodnie z przepisami statutu Stronnictwa.

więcej >

PSL TV

Oddaj się muzyce! I Ogólnopolski Fetting Festiwal w Baranowie

9 listopada 2013r. w Baranowie w kościele parafialnym p.w. św. Józefa Oblubieńca N.M.P. po raz pierwszy spotkamy się w ramach Fetting Festiwal. Każdy z Was może wziąć w nim udział i wygrać duże nagrody.

Edmund Fetting był aktorem i wykonawcą utworów muzycznych, związany z telewizją, teatrem i Polskim Radiem. Wykonywał popularne piosenki filmowe. Zaśpiewał piosenkę „Ballada o czterech pancernych” oraz utwór „Przed nami Odra” pochodzące z serialu „Czterej pancerni i pies”. Piosenka „Nim wstanie dzień” z filmu „Prawo i pięść” została napisana specjalnie dla Edmunda Fettinga przez Agnieszkę Osiecką..Stworzył świetne kreacje teatralne, np. rola Hrabiego Henryka w „Nie-Boskiej komedii” Zygmunta Krasińskiego, Petersa w „Niemcach” Leona Kruczkowskiego oraz Fryderyka Chopina w „Lecie w Nohant” Jarosława Iwaszkiewicza. Zasłynął również kreacjami filmowymi, takimi jak np. rola Józefa Hallera w „Śmierci prezydenta” Jerzego Kawalerowicza, porucznika Kaplińskiego w „Zbrodniarzu i pannie” Janusza Nasfetera oraz tytułowy bohater w filmie „Lokis. Rękopis profesora Wittembacha” Janusza Majewskiego. W czasach okupacji niemieckiej przebywał na terenie gminy Baranów. Zainicjował on teatrzyk, który po zakończeniu działań wojennych zawiązał się na terenie Baranowa. W uznaniu działań, jakie podejmował gmina Baranów postanowiła zorganizować wydarzenie kulturalne poświęcone Edmundowi Fettingowi.

 

Celem festiwalu jest z jednej strony rozwijanie zainteresowań, wrażliwości estetycznej, wyobraźni, kreatywności, doskonalenie umiejętności artystycznych oraz umożliwienie grupie ludzi mających wspólne zainteresowania wyjście ze swoimi talentami ku szerszemu audytorium, z drugiej stworzenie warunków do rozbudzania aktywności kulturalnej.

 

Fetting Festiwal to przedsięwzięcie jedyne w swoim rodzaju, a także wyjątkowe przede wszystkim z uwagi na otwartą i wieloaspektową formę.

Do wygrania są:

 

  • I nagroda w wysokości 5 000 zł,
  • II nagroda w wysokości 3 000 zł,
  • III nagroda w wysokości 2 000 zł.
Jak również nagrody rzeczowe dla każdego z uczestników. Aby wziąć udział wystarczy mieć więcej niż 14 lat i do 23 września wysłać zgłoszenie (do pobrania na www.fettingfestiwal.pl) wraz ze swoją interpretacją 2 piosenek z repertuaru, który wykonywał Edmund Fetting.