Zarząd Powiatowy PSL w Grodzisku Mazowieckim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PSL

Jak wstąpić do PSL

Zgodnie ze statutem Polskiego Stronnictwa Ludowego członkiem PSL może być każdy pełnoletni obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, o ile zostanie przyjęty do koła PSL zgodnie z przepisami statutu Stronnictwa.

więcej >

PSL TV

Wspieramy samorządy. Sekretarz stanu w KPRM Tomasz Jędrzejczak w Grodzisku Mazowieckim

26 czerwca br. Minister Tomasz Jędrzejczak przebywał w Grodzisku Mazowieckim. Celem wizyty były spotkania z samorządowcami. W budynku urzędu miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki burmistrz Grzegorz Benedykciński wraz z burmistrzem Milanówka Jerzym Wysockim oraz wójtem Baranowa Andrzejem Kolkiem przedstawili ministrowi sytuację w poszczególnych gminach.

Tomasz Jędrzejczak ze szczególnym zainteresowaniem przysłuchiwał się postępom na placu budowy parku rozrywki w pobliżu węzła autostradowego w Tłustym. Ma to być największy park rozrywki w Polsce, porównywalny z Disneylandem, dający zatrudnienie wielu osobom. Wszyscy samorządowcy trzymają kciuki, by inwestorzy zaangażowani w budowę centrum doprowadzili inwestycję do szczęśliwego zakończenia. To może być szansa dla jeszcze szybszego rozwoju tej ziemi.

Burmistrz Grodziska pokazał jak w praktyce wygląda rozwój gminy. Udana współpraca deweloperów z gminą we wsi Książenice, to przykład wspaniałego rozwoju podwarszawskich miejscowości. Popegeerowskie tereny to dzisiaj miejsce ładu architektonicznego, idealne do zamieszkania.

Następnym punktem wizyty było spotkanie ze starostą grodziskim Markiem Wieżbickim. Starosta podzielił się uwagami na temat „Janosikowgo”. Jak większość samorządów zmuszonych do płacenia wskazuje ile inwestycji mniej jest w stanie zrobić. Nie jest przeciwny idei pomagania biedniejszym samorządom, jednak uważa, że należy zmienić mechanizm naliczania wysokości tej pomocy. Ponadto można by zastanowić się, czy taka pomoc nie powinna być przeznaczona na ściśle wyznaczone cele rozwojowe, tak jak w przypadku funduszy europejskich.

Wieczorem na zaproszenie Prezesa organizacji powiatowej PSL Andrzeja Kopcia odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe w Centrum Kultury dla działaczy PSL. Tomasz Jędrzejczak przekonywał do aktywności i wysiłku przed zbliżającymi się nieuchronnie przyszłorocznymi wyborami. Po spotkaniu wszystkich zaproszonych ugościła przy grillu sołtys wsi Janinów Ewa Dąbrowska.

Źródło: www.psl.org.pl