Zarząd Powiatowy PSL w Grodzisku Mazowieckim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PSL

Jak wstąpić do PSL

Zgodnie ze statutem Polskiego Stronnictwa Ludowego członkiem PSL może być każdy pełnoletni obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, o ile zostanie przyjęty do koła PSL zgodnie z przepisami statutu Stronnictwa.

więcej >

PSL TV

Wicepremier Piechociński w Sejmie o sytuacji branży motoryzacyjnej w Polsce

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński przedstawił 19 kwietnia 2013 r. w Sejmie RP informację dot. sytuacji branży motoryzacyjnej w Polsce. Omówił także działania rządu w zakresie zatrudnienia oraz wsparcia inwestycyjnego dla sektora.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że przemysł motoryzacyjny jest bardzo istotną częścią polskiej gospodarki. -  Jego udział w przetwórstwie przemysłowym stanowi 16 proc. Natomiast zatrudnienie w tym sektorze znalazło do tej pory 146 tys. osób – wyjaśnił.

Szef resortu gospodarki zaznaczył, że w 2012 roku wyprodukowano w Polsce ponad 630 tys. samochodów osobowych i lekkich dostawczych (do 3,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej) -  Natomiast od stycznia do marca 2013 r., nasze fabryki opuściło prawie 150 tys. pojazdów – dodał.

Wicepremier Piechociński przypomniał, że rząd przygotował rozwiązania, które będą wsparciem dla producentów samochodów i części. - Mogą oni ubiegać się  m.in. o pomoc ze środków budżetowych na realizację nowych projektów. Chcemy także przedłużyć działalność specjalnych stref ekonomicznych, które są ważnym instrumentem wsparcia także dla przemysłu motoryzacyjnego - powiedział. Ponadto w konsultacji z przedstawicielami sektora powstała ustawa o promocji zatrudnienia oraz propozycje dot. elastycznego czasu pracy.

Źródło: www.mg.gov.pl

Majówka w Grodzisku

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, Rada Miejska oraz Centrum Kultury zapraszają na

Majówkę


Wicepremier Piechociński: na gazie z łupków skorzystają lokalne społeczności

- Największym beneficjentem wydobywania gazu łupkowego w Polsce będą społeczności lokalne. Dzięki zmianom w prawie geologicznym i górniczym 4-krotnie wzrosną opłaty eksploatacyjne, stanowiące dochód gmin, powiatów i województw – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji „Gaz z łupków – wpływ na środowisko; zagrożenia czy korzyści dla człowieka”. Spotkanie odbyło się 17 kwietnia 2013 r. w MG

Wicepremier Piechociński przypomniał, że w krajach wydobywających gaz łupkowy, np. w USA czy Kanadzie, obok sektora energetycznego dynamicznie rozwija się także mała przedsiębiorczość, m.in. z branży gastronomicznej i hotelarskiej. - Stworzenie dobrych warunków do wydobwania gazu z łupków leży zatem we wspólnym interesie władz centralnych i samorządowych oraz firm wydobywczych i mieszkańców terenów, na których znajdują się złoża tego surowca - podkreślił.

Zdaniem wicepremiera Piechocińskiego, najważniejszym krokiem ze strony rządu będzie stworzenie stabilnego i korzystnego dla inwestorów prawa, regulującego sektor poszukiwań i wydobycia gazu ze źródeł niekonwencjonalnych. – Wspólnie z Ministerstwem Środowiska konsultujemy obecnie kluczowe dla rozwoju sektora projekty nowelizacji prawa geologicznego i górniczego oraz ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym - wyjaśnił.

Według wiceszefa rządu, trudno będzie jednak osiągnąć pełnię korzyści z wydobycia tego surowca bez sprawnego rynku gazu. - Ministerstwo Gospodarki podjęło już działania w tym kierunku, m.in. poprzez wdrożenie tzw. III pakietu liberalizującego, czyli zestawu rozporządzeń i dyrektyw unijnych określających funkcjonowanie rynku błękitnego paliwa. Nowe przepisy trafiły już pod obrady sejmu – poinformował wicepremier Piechociński.

***

Cykl konferencji pn. "Gaz z łupków – wpływ na środowisko; zagrożenia czy korzyści dla człowieka? Kompendium wiedzy dla przedstawicieli administracji publicznej i samorządowej”, skierowany jest do urzędników odpowiedzialnych za realizację zadań publicznych w zakresie polityki energetycznej oraz środowiska i jego ochrony, w ramach zarządzania gospodarką zasobów naturalnych na terenie gmin i województw.

Organizatorem cyklu konferencji jest Instytut Studiów Energetycznych sp. z o.o. Ministerstwo Gospodarki objęło patronat honorowy nad przedsięwzięciem.

 

Źródło: www.mg.gov.pl

Rodzina w Centrum

Perspektywy Rozwoju Regionalnego 2014-2020. Posiedzenie Komisji Samorządu i Rozwoju Regionalnego

W czwartek  11 kwietnia 2013 r. w siedzibie Polskiego Stronnictwa Ludowego w Warszawie, odbyło się posiedzenie Komisji Samorządu i Rozwoju Regionalnego, powołanej przez Radę Naczelną PSL.

Podczas spotkania  podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego  Marceli Niezgoda przedstawił prezentację Ministerstwa Rozwoju Regionalnego „ Perspektywa finansowa 2014-2020".

Aby zobaczyć prezentację kliknij TUTAJ

Źródło: www.psl.org

Strona 15 z 33