Zarząd Powiatowy PSL w Grodzisku Mazowieckim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PSL

Jak wstąpić do PSL

Zgodnie ze statutem Polskiego Stronnictwa Ludowego członkiem PSL może być każdy pełnoletni obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, o ile zostanie przyjęty do koła PSL zgodnie z przepisami statutu Stronnictwa.

więcej >

PSL TV

PS.Lider, Nr 6/2013, już do pobrania!

Kolejny numer bezpłatnej gazety informacyjnej PS.Lider Nr 6, 2013, jest już do pobrania!

 

 

Zachęcamy do lektury!l

Wspieramy samorządy. Sekretarz stanu w KPRM Tomasz Jędrzejczak w Grodzisku Mazowieckim

26 czerwca br. Minister Tomasz Jędrzejczak przebywał w Grodzisku Mazowieckim. Celem wizyty były spotkania z samorządowcami. W budynku urzędu miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki burmistrz Grzegorz Benedykciński wraz z burmistrzem Milanówka Jerzym Wysockim oraz wójtem Baranowa Andrzejem Kolkiem przedstawili ministrowi sytuację w poszczególnych gminach.

Tomasz Jędrzejczak ze szczególnym zainteresowaniem przysłuchiwał się postępom na placu budowy parku rozrywki w pobliżu węzła autostradowego w Tłustym. Ma to być największy park rozrywki w Polsce, porównywalny z Disneylandem, dający zatrudnienie wielu osobom. Wszyscy samorządowcy trzymają kciuki, by inwestorzy zaangażowani w budowę centrum doprowadzili inwestycję do szczęśliwego zakończenia. To może być szansa dla jeszcze szybszego rozwoju tej ziemi.

Burmistrz Grodziska pokazał jak w praktyce wygląda rozwój gminy. Udana współpraca deweloperów z gminą we wsi Książenice, to przykład wspaniałego rozwoju podwarszawskich miejscowości. Popegeerowskie tereny to dzisiaj miejsce ładu architektonicznego, idealne do zamieszkania.

Następnym punktem wizyty było spotkanie ze starostą grodziskim Markiem Wieżbickim. Starosta podzielił się uwagami na temat „Janosikowgo”. Jak większość samorządów zmuszonych do płacenia wskazuje ile inwestycji mniej jest w stanie zrobić. Nie jest przeciwny idei pomagania biedniejszym samorządom, jednak uważa, że należy zmienić mechanizm naliczania wysokości tej pomocy. Ponadto można by zastanowić się, czy taka pomoc nie powinna być przeznaczona na ściśle wyznaczone cele rozwojowe, tak jak w przypadku funduszy europejskich.

Wieczorem na zaproszenie Prezesa organizacji powiatowej PSL Andrzeja Kopcia odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe w Centrum Kultury dla działaczy PSL. Tomasz Jędrzejczak przekonywał do aktywności i wysiłku przed zbliżającymi się nieuchronnie przyszłorocznymi wyborami. Po spotkaniu wszystkich zaproszonych ugościła przy grillu sołtys wsi Janinów Ewa Dąbrowska.

Źródło: www.psl.org.pl

Rozmowa z Tomaszem Jędrzejczakiem – Radio Bogoria

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy Ministra Tomasza Jędrzejczaka w Radio Bogoria, przy okazji wczorajszej wizyty w Grodzisku Mazowieckim.

Radio Bogoria 26.06.2013 r.Wizyta Ministra Tomasza Jędrzejczaka

Dziś gościliśmy w Grodzisku Mazowieckim Ministra Tomasz Jędrzejczaka - sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzień rozpoczęliśmy od rozmowy w Radio Bogoria następnie odbyły się spotkania Ministra z Burmistrzami, Wójtami oraz Starostą powiatu grodziskiego.

W Centrum Kultury, działacze PSL z Grodziska oraz zaprzyjaźnieni samorządowcy mieli szansę uczestniczyć w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego i samorządowych.

Na zakończenie, bardzo aktywnego, dnia Sołtys Janinowa – Ewa Dąbrowska zaprosiła wszystkich gości na ognisko gdzie w trochę luźniejszej atmosferze, działacze mogli porozmawiać z Ministrem „oko w oko”

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszych spotkań:

Źródło: www.kopecandrzej.blog.onet.pl

Forum przedstawicieli trzech sektorów

Wczoraj, 18 czerwca, w grodziskim Centrum Kultury odbyło się Forum przedstawicieli samorządów powiatu grodziskiego, organizacji pozarządowych i lokalnego biznesu organizowane przez stowarzyszenie Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych „Obiektyw” w ramach projektu „3 Filary – model współpracy międzysektorowej”, finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Forum to pierwszy etap w realizacji projektu, który ma na celu budowę społeczeństwa obywatelskiego poprzez poprawę oraz zacieśnienie relacji i współpracy między lokalnymi samorządowcami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi. Jednym z efektów realizacji tego projektu ma być platforma internetowa, na której wspomniane sektory będą mogły wymieniać się cennymi dla siebie informacjami, nawiązywać kontakty, wspierać swoje działania i inspirować się wzajemnie, tworząc najlepiej rozumiany model społeczeństwa obywatelskiego, którego wypracowanie jest jednym z najważniejszych celów realizowanego projektu.

W ramach projektu przewidziane są warsztaty, spotkania z ekspertami, konkurs na najlepszą inicjatywę potwierdzającą, że współpraca międzysektorowa jest możliwa i przyniesie korzyści wszystkim jej uczestnikom. Projekt zakończy konferencja, która odbędzie się w grudniu 2013 r.

Firma Feniks Recykling, której jestem właścicielem, jest partnerem tego projektu – dlatego mogłem krótko opowiedzieć o działaniach społecznych lokalnego biznesu z własnego doświadczenia.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie www.3filary.pl

Źródło: www.kopecandrzej.blog.onet.pl

Strona 11 z 33