Zarząd Powiatowy PSL w Grodzisku Mazowieckim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PSL

Jak wstąpić do PSL

Zgodnie ze statutem Polskiego Stronnictwa Ludowego członkiem PSL może być każdy pełnoletni obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, o ile zostanie przyjęty do koła PSL zgodnie z przepisami statutu Stronnictwa.

więcej >

PSL TV

Wesołych świąt!

PSL zebrało 60 tys. podpisów na Mazowszu

Komitet Wyborczy PSL złożył we wtorek listy poparcia dla swoich kandydatów z Warszawy i Mazowsza w wyborach do PE. Rzecznik partii Krzysztof Kosiński, który startuje z ostatniego miejsca mazowieckiej listy, poinformował, że ludowcy zebrali 60 tys. podpisów pod listami.

Kosiński powiedział dziennikarzom w siedzibie Okręgowej Komisji Wyborczej, że w wyborach do PE w 2004 roku PSL zdobyło na Mazowszu 45 tys. głosów, a w 2009 – blisko 80 tys. – Teraz liczymy na osiągnięcie 100-tysięcznego poparcia – dodał.

Kosiński podkreślił, że ludowcy idą do tych wyborów z przesłaniem, że to PSL „najbardziej skutecznie reprezentuje interes narodowy.” – Nie Ukraina, nie europejska armia, nie zbrojenia, ale polscy rolnicy i polska rodzina – zaznaczył.

Politycy PSL zapowiadali wcześniej, że elementem ich taktyki w kampanii do PE będzie prezentowanie innego niż PO i PiS stanowiska w kwestii Ukrainy – bardziej zdystansowanego, akcentującego przede wszystkim obronę polskich interesów.

Na Mazowszu listę PSL otworzy europoseł, szef Rady Naczelnej Jarosław Kalinowski. Na kolejnych miejscach znaleźli się m.in.: Janina Orzełowska – członkini zarządu województwa mazowieckiego i marszałek tego województwa Adam Struzik.

Na liście warszawskiej „jedynkę” ma burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. Za nim są m.in. zastępca kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Bożena Żelazowska i członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 25 maja. Polacy będą wybierać 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych. W całej UE wybory odbędą się w dniach 22-25 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 751 europosłów.

Źródło: PAP

Działania podejmowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat działań podejmowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń

 

Sytuacja bieżąca w polskim eksporcie do Rosji

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat sytuacji bieżącej w polskim eksporcie do Rosji

 

 

Spot wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

Zapraszamy do obejrzenia spotu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, przygotowanego na wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja 2014 r.

Strona 4 z 33